OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 7.06.2020

6 czerwca, 2020

1. Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii Św. wielkanocnej. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w piątek bł. Romana Sitki i Towarzyszy; w sobotę św. Antoniego z Padwy.

4. We wtorek w parafii Pustków-Osiedle młodzież z kl. VIII przyjmie sakrament bierzmowania.

5. Także we wtorek zapraszam na Eucharystię czcicieli św. Michała Archanioła, szczególnie te rodziny, które w ostatnim tygodniu odwiedził św. Michał. Ze względu na bierzmowanie Msza św. będzie rano o godz. 7:00.

6. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana świętem Bożego Ciała. Msze o godz. 8:00 i 11:00. Składka w tym dniu zbierana jest na hospicja i cele charytatywne. W obecnym stanie prawnym niemożliwe jest zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej główną ulicą wsi. Dlatego w tym roku procesja eucharystyczna będzie wokół kościoła po Mszy o godz. 8:00 i główna (do czterech ołtarzy) po Mszy o godz. 11:00. O przygotowanie eucharystycznych ołtarzy proszę następujące rejony: ołtarz pierwszy – Podlesie Paszczyńskie, ołtarz drugi – Czekaj, ołtarz trzeci – Centrum Wsi, ołtarz czwarty – Podlesie Ostrowskie. Zapraszam na procesję dzieci dzwoniące i sypiące kwiatki, ministrantów i lektorów, strażaków i wszystkich parafian. Przygotujmy feretrony i baldachim. Udekorujmy okna i balkony naszych domów, dając świadectwo wiary w eucharystyczną obecność Jezusa.

7. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą codziennie po Mszy o godz. 18:00, w niedzielę po Mszy o godz. 10:00.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 15:00, zapraszam rodziców dzieci z kl. IV na spotkanie organizacyjne dotyczące rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: „Duchowa procesja” – rozważania i refleksje przy czterech ołtarzach w Boże Ciało. W tygodniku „Niedziela”: „Maryjne drogi kardynała Wyszyńskiego”. A dzieciom polecam „Promyczek Dobra” i czerwcowy numer „Małego Gościa”.