OgłoszeniaZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020

30 maja, 2020

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie uczniów klasy VIII oraz ich rodziców. Na spotkaniu omówimy sprawy organizacyjne związane z przyjęciem sakramentu bierzmowania.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (Msze o godz. 8:00 i 18:00); w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W poniedziałek, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe. Codziennie o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18:00 Litania i akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, następnie Msza święta.

5. W środę, czwartek i piątek zapraszam uczniów klasy VIII oraz ich rodziców na triduum przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek – od godz. 17:00. Spowiedź odbywa się już przy konfesjonale w nawie kościoła. Zarówno kapłana jak i penitenta obowiązują maseczki ochronne.

7. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

8. W sobotę zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa indywidualna w ciszy, okazja do spowiedzi św.), o 17:30 różaniec wynagradzający połączony z nabożeństwem czerwcowym, następnie Msza św.

9. W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

10. Także w przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

11. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

12. W czwartek, 11 czerwca, przypada uroczystość Bożego Ciała. Już teraz zwracam się z prośbą o przygotowanie czterech eucharystycznych ołtarzy. W tym roku ołtarze przygotowują rejony: Podlesie Paszczyńskie, Centrum Wsi, Czekaj i Podlesie Ostrowskie.

13. Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Zniesienie obostrzeń obejmuje także kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Od dzisiaj przestaje obowiązywać limit wiernych w kościele. Stąd też nie musimy już zachowywać w ławkach 2-metrowej odległości od siebie. Nadal jednak obowiązują nas maseczki ochronne. Ci, którzy uczestniczą we Mszy na placu przykościelnym, jeśli zachowują wymagany dystans od innych, nie muszą zasłaniać ust i nosa.

14. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: „Nastoletnia świętość” – o świętych i błogosławionych dzieciach oraz jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci. A dzieciom nadal polecam „Promyczek Dobra” i „Małego Gościa” z komiksem o prymasie Stefanie Wyszyńskim.