Ogłoszenia11. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020

13 czerwca, 2020

1. Przeżywamy 11. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele parafialne. W przyszłą niedzielę składka na nasze inwestycje.

2. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3. Również dzisiaj, po Mszy o godz. 15:00, zapraszam rodziców dzieci z kl. IV na spotkanie związane z przygotowaniem rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. W piątek, 19 czerwca, kolejny dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

6. Zapraszam wszystkich i zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych w trwającej oktawie Bożego Ciała. Procesje – po Mszy o godz. 18:00.

7. W czwartek, o godz. 17:30, zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków.

8. W miniony wtorek 11 kandydatów z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania z rąk ks. dziekana Romana Woźnego (w zastępstwie ks bpa Leszka Leszkiewicza). W imieniu wspólnoty dziękuję młodzieży i rodzicom za dar złożony dla parafii z okazji bierzmowania, którym jest ufundowanie pięknych pozłacanych ram do tryptyku przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia w bocznym ołtarzu. Bóg zapłać!

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Ks. biskup zachęca do odnowienia w tym dniu przyrzeczeń małżeńskich. Dlatego zapraszam w przyszłą niedzielę na Msze św. wszystkie małżeństwa i rodziny naszej parafii. Po Ewangelii odnowimy uroczyście przyrzeczenia małżeńskie.

10. Przyszła niedziela – w naszej parafii – to także Letni Dzień Modlitwy za Zmarłych. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych, wypominkami i błogosławieństwem grobów – o godz. 14:00. Po procesji, o godz. 15:00, Msza św. w kościele.

11. Kilka uwag na temat najbliższych inwestycji. W dolnym kościele trwają prace przy sali duszpastersko-formacyjnej. Na cmentarzu parafialnym planujemy ułożenie alejki od bramy wjazdowej z prawej strony cmentarza. Kostka na alejkę jest już zakupiona. Chcemy również utworzyć nową drogę dojazdową na cmentarz choleryczny na Podlesiu Ostrowskim. Droga będzie od strony Skrzyszowa, co ułatwi Wam częstsze odwiedzanie cmentarza. Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie z Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Ostrowie. Priorytetem jest dla nas remont dachu i to jest najważniejsza inwestycja. Prace, które przedstawiłem, były planowane wcześniej i w tym roku – jak Pan Bóg pozwoli – chcemy je zaktualizować. Nowych inwestycji na razie nie podejmujemy.

12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Zadziwiają nas cuda eucharystyczne, dzięki którym widzimy, co naprawdę dzieje się w chwili Przeistoczenia. Ale większym cudem jest to, że na co dzień tego nie widzimy. Dzieciom polecam nowy numer „Promyczka Dobra” z podkładką pod kubek, „Mały Promyczek” z puzzlami „Jezu, ufam Tobie” oraz czerwcowy numer „Małego Gościa”.