Ogłoszenia12. NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020

20 czerwca, 2020

1. W dzisiejszą, 12. niedzielę zwykłą, przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Składka przeznaczona na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Dzisiejsza niedziela – w naszej parafii – to także Letni Dzień Modlitwy za Zmarłych. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem, wypominkami i błogosławieństwem grobów – o godz. 14:00. Po procesji, o godz. 15:00, Msza św. w kościele. Gdyby nie dopisała pogoda i padał deszcz – nabożeństwo za zmarłych odbędzie się w kościele.

3. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (odpust w parafii Brzeźnica dzisiaj o godz. 11:00).

4. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na zakończenie roku będzie w czwartek, o godz. 17:00, w kościele, na którą zapraszam wszystkich uczniów, rodziców, wychowawców i nauczycieli. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży – codziennie od godz. 17:30.

5. Za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 10:00, dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej.

6. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. pobłogosławię kierowców i pojazdy mechaniczne, aby na wakacyjny wypoczynek udać się z Bożym błogosławieństwem. Kolejne błogosławieństwo kierowców i pojazdów będzie w niedzielę, 26 lipca, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa.

7. W dniach, gdy Msza św. sprawowana jest wieczorem, od godz. 17:30 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18:00 nabożeństwo czerwcowe, następnie Msza św.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie. W tygodniku „Niedziela”: „Jaki wybór taka Polska” – o kulisach wyborów prezydenckich. Dzieciom polecam czerwcowy numer „Małego Gościa” i „Promyczka Dobra”.