Ogłoszenia13. NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020

27 czerwca, 2020

1. Przeżywamy 13. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10:00, dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

3. Również dzisiaj, po każdej Mszy św., błogosławię kierowców i pojazdy mechaniczne, aby na wakacyjny wypoczynek udać się z Bożym błogosławieństwem. Kolejne błogosławieństwo kierowców i pojazdów będzie w niedzielę, 26 lipca, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. U ministrantów można nabyć okolicznościowe breloczki i modlitwę kierowcy.

4. W poniedziałek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Składka zbierana w tym dniu przekazana jest do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).

5. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

6. W czwartek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, w piątek święto św. Tomasza, Apostoła.

7. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie – pół godziny przed Mszą św., w piątek – od godz. 17:00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

9. W sobotę zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa indywidualna w ciszy, okazja do spowiedzi), o 17:30 Różaniec wynagradzający, następnie Msza św.

10. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

11. Również w przyszłą niedzielę odpust w parafii Ocieka. Suma odpustowa o 11:30.

12. Od dzisiaj „Gość Niedzielny” rozpoczyna cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. Tygodnik „Niedziela” wyjaśnia, jak będą wyglądać w tym roku piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Dzieciom polecam „Promyczek Dobra” oraz nowy numer „Małego Gościa” ze specjalnym wakacyjnym dodatkiem.

Dla dzieci i młodzieży rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzę udanego wypoczynku i wielu pięknym wrażeń.