Ogłoszenia14. NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.07.2020

4 lipca, 2020

1. Przeżywamy 14. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj odpust w parafii Ocieka. Suma o godz. 11:30.

3. W poniedziałek przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych. W tym dniu będziemy polecać Panu Bogu ludzi chorych i cierpiących oraz tych, którzy opiekują się chorymi. Szczególną modlitwą obejmujemy p. Ryszarda i p. Wiolę, którzy w pierwszy piątek zawożą kapłana do chorych oraz p. Jarosława i p. Rafała, nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

4. W środę wspomnienie św. Jana z Dukli; w sobotę święto św. Benedykta, patrona Europy.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy o godz. 10:00, nasza parafia będzie przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. Jest to uroczystość parafialna i rodzinna, dlatego proszę, aby ławki zarezerwowane pozostawić dla rodziców i chrzestnych. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i najbliższych będzie w sobotę o godz. 9:00.

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów: Josepha (Benedykta XVI) i Georga (który zmarł w minioną środę). Tygodnik „Niedziela” przygląda się granicom między wiarą a przesądem. Czym są zabobony i jak się ich ustrzec? Dzieciom polecam „Promyczek Dobra” oraz wakacyjny numer „Małego Gościa” ze specjalnym bezpłatnym dodatkiem.

APEL Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych w czasie wakacji

Zbliżający się czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego. Epidemia koronawirusa nie zakończyła się i cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie.

Apeluję więc do wszystkich, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominam, aby podczas nabożeństw – oprócz celebransów – wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos. Pamiętajmy o stosowaniu innych wskazań, w tym dezynfekcji rąk, czy zachowania bezpiecznego dystansu.

Proszę kapłanów, aby podczas Mszy świętej przypominali wiernym o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego i sami je rygorystycznie przestrzegali. Przypominam, aby stworzyć wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej także na rękę.

Wszystkim życzę udanych wakacji i urlopów. Niech będzie to czas bezpiecznego wypoczynku oraz odzyskiwania sił fizycznych, psychicznych i duchowych.

Wszystkim z serca błogosławię!

+ Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

APEL Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ropczycach w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną

Wchodząc do kościoła ZASŁOŃ USTA I NOS.

Na zewnątrz (dotyczy także cmentarza) ZACHOWAJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ od innych osób (co najmniej 2 m) lub ZAŁÓŻ MASECZKĘ (nie dotyczy osób z najbliższej rodziny oraz osób mieszkających w jednym gospodarstwie domowym).

Walczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty!

Życzysz dobrze bliskim – zachowaj się odpowiedzialnie!