Ogłoszenia15. NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2020

11 lipca, 2020

1. Dzisiaj 15. niedziela zwykła. Składka przeznaczona na cele parafialne. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. Także dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy o godz. 10:00 jedenaścioro dzieci po raz pierwszy przyjmie Jezusa do swojego serca. Serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie kościoła i placu wokół kościoła na tę wyjątkową uroczystość. W imieniu wspólnoty dziękuję za dar komunijny złożony dla parafii, którym jest najnowsze wydanie lekcjonarzy mszalnych, używanych podczas liturgii Słowa (pełny komplet 9 tomów). Od jutra dzieci będą przeżywać tzw. „biały tydzień”.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji; w środę św. Bonawentury; w czwartek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; w sobotę św. Szymona z Lipnicy.

4. We wtorek na Mszę św. zapraszam wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła. Po Mszy nabożeństwo ku czci św. Michała, które zakończymy błogosławieństwem lourdskim.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek, 16 lipca, przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). W tym dniu podczas wieczornej Mszy św. odbędzie się uroczysty obrzęd przyjęcia szkaplerza. Na stoliku przy bocznym ołtarzu wyłożona jest Księga Rodziny Szkaplerznej. Zachęcam, aby wszyscy, którzy pragną przyjąć szkaplerz Maryjny (dorośli, młodzież, dzieci), wpisali się do Księgi i przyszli we wtorek na Mszę o godz. 18:00.

7. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę, 19 lipca, przypada kolejny dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy o godz. 10:00 odmówimy modlitwę o kanonizację bł. ks. Jerzego.

9. Kustosz Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie zaprasza na Odpust Szkaplerzny, przeżywany w Jubileuszowym Roku 100-lecia Koronacji Obrazu. Odpust odbędzie się w niedzielę, 19 lipca. Szczegółowy program uroczystości zamieszczony jest na afiszu w gablocie.

10. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. W naszej parafii na pielgrzymkę można zapisywać się w lipcu w kancelarii, a w sierpniu – w Pustkowie-Osiedlu. Przy zapisie należy wypełnić ankietę o zdrowiu. W tym roku pielgrzymowanie będzie miało charakter „sztafetowy”.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia? W Polsce działa ok. 900 organizacji religijnych, zwanych potocznie sektami. Tygodnik „Niedziela” wyjaśnia, dlaczego są one niebezpieczne. Dzieciom polecam nowy numer „Promyczek Dobra” z kartami do gry „Baw się i ucz!” oraz „Mały Promyczek” z naklejkami Maryjnymi.