Ogłoszenia16. NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2020

18 lipca, 2020

1. Przeżywamy 16. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj Odpust Szkaplerzny w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie. Suma odpustowa o godz. 11:00.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę święto św. Marii Magdaleny; w czwartek św. Brygidy, patronki Europy; w piątek wspomnienie św. Kingi, patronki diecezji; w sobotę święto św. Jakuba, Apostoła.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. pobłogosławię kierowców i pojazdy mechaniczne. Będzie też okazja do złożenia ofiary do puszek za szczęśliwie przejechane kilometry. Ofiary zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. W przyszłą ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy o godz. 8:00 zapraszam Róże Żywego Różańca na zmianę tajemnic.

7. Za tydzień odpust w parafii Korzeniów z okazji wspomnienia św. Anny. Suma o godz. 11:00.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie, oraz o św. Marii Magdalenie, która przynosi Kościołowi nadzieję. W tygodniku „Niedziela”: Czy wiara może uzdrowić relacje? Dzieciom polecam „Promyczek Dobra” z kartami do gry „Baw się i ucz!” oraz „Mały Promyczek” z naklejkami Maryjnymi.

9. Od dzisiaj można nabyć jubileuszowy 50. numer parafialnego biuletynu „Przystań”, w którym zamieściliśmy artykuły z życia naszej wspólnoty, a także zdjęcia z Triduum Paschalnego, Bożego Ciała, bierzmowania, Pierwszej Komunii i rocznicy Komunii. Koszt druku – 10 zł (wydanie kolorowe, większy format). Każda dobrowolna ofiara złożona przez Was przy okazji nabycia biuletynu, będzie cegiełką na remont dachu kościoła.