Ogłoszenia17. NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020

25 lipca, 2020

1. Przeżywamy 17. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Dzisiaj, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. błogosławię kierowców i pojazdy mechaniczne. Jest również okazja do złożenia ofiary do puszek za szczęśliwie przejechane kilometry. Ofiary zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Również dzisiaj odpust w parafii Korzeniów z okazji wspomnienia św. Anny. Suma o godz. 11:00.

4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Marty; w piątek św. Ignacego z Loyoli.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu przypada I Sobota sierpnia. Zapraszam na nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. O 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa indywidualna w ciszy, okazja do spowiedzi św.), o 17:30 różaniec wynagradzający, o 18:00 Msza św.

7. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Do tych dwóch modlitw należy dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu (stan łaski uświęcającej, Komunia Św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego).

8. W dolnym kościele kończymy prace przy sali duszpastersko-formacyjnej. Ustawiliśmy ściany działowe, doprowadziliśmy instalację elektryczną, sala została wymalowana, w tym tygodniu ułożymy płyty posadzkowe. Do zamontowania pozostaną jedynie drzwi wewnętrzne. Dziękuję osobom, które od lutego poświęcały swój czas, aby wykonać salę, która będzie służyć wszystkim parafianom. Za materiały do sali zapłaciliśmy 11 535 zł.

9. Utworzyliśmy również nową drogę na cmentarz choleryczny od strony Skrzyszowa. Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie z Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Ostrowie w kwocie 2 000 zł. Dopłaciliśmy 1 664 zł. Dziękuję naszemu parafianinowi, p. Ryszardowi Surmanowi za wyprofilowanie terenu pod drogę i rozłożenie kruszca, a p. Andrzejowi Budzikowi za monitorowanie pracy.

10. Decyzją Ks. Biskupa, Andrzeja Jeża, z dniem 7 sierpnia kończę pięcioletnią posługę w naszej parafialnej wspólnocie. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10:00, będę dziękował Panu Bogu za łaski, jakich doświadczyłem przez pięć lat posługi wśród Was i za wszelkie dokonania, które mogliśmy wspólnie zrealizować.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o św. Annie, babci Pana Jezusa; o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową. W tygodniku „Niedziela”: „Jak czytać Pismo Święte, by wychowywało”. Dzieciom polecam „Promyczek Dobra” z kartami do gry „Baw się i ucz!”.

12. Zachęcam do nabycia jubileuszowego 50. numeru parafialnego biuletynu „Przystań”. Koszt druku – 10 zł (wydanie kolorowe, większy format). Każda dobrowolna ofiara złożona przez Was przy okazji nabycia biuletynu, będzie cegiełką na remont dachu kościoła.