Ogłoszenia18. NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.08.2020

1 sierpnia, 2020

1. Przeżywamy 18. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Do tych dwóch modlitw należy dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu (stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego).

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya; w czwartek święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę wspomnienie św. Dominika.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą świętą, w piątek od godz. 17:00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

6. W przyszłą niedzielę, 9 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 8:00, odbędzie się obrzęd wprowadzenia nowego proboszcza parafii Skrzyszów, którego dokona dziekan naszego dekanatu. Nowym proboszczem został mianowany ks. Stanisław Kurcap, dotychczasowy wikariusz parafii Brzezna. W imieniu własnym i Rady Parafialnej zapraszam Was do licznego udziału w tej Mszy św., aby godnie powitać nowego duszpasterza.

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o gotyckich katedrach – miejscach, gdzie niebo spotyka się z ziemią. Tygodnik „Niedziela” poświęcony jest aniołom, także św. Michałowi Archaniołowi.