OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11. 2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 listopada, 2023

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11. 2023.                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z Biskupem Diecezjalnym, który zaminował dla naszej Parafii na nową kadencję Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – P. Magdalenę Bieszcz.
  3. We wtorek przypada 14 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie w intencji biskupa polecając Panu Bogu jego posługę pasterską dla naszej diecezji. Uczynimy to w środę podczas Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca.
  • w pierwszy piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa . Składka przeznaczona na potrzeby misji.
  • w pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny, wspólnotę parafialną i cały świat. O godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający. O poprowadzenie różańca proszę Róże Różańcowe, następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 , w czwartek kl. IV- VI,   w piątek kl. VII i VIII, oraz starsi. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VII i VIII przypominam o udziale w nabożeństwie pierwszopiątkowym. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.

 

  1. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Dzieci z kl. III przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszam w niedzielę na Mszę św. o godz. 1000 wraz z rodzicami. Po mszy św. spotkanie organizacyjne.

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” Dzieciom polecam „Małego Gościa” i „Promyczek Dobra”.
  2. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  3. Modlitwa do św. Michała Archanioła…