OgłoszeniaNIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19.11.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 listopada, 2023
  1. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19.11.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Przeżywamy 33. niedzielę zwykłą. Dzisiejsza niedziela to  Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich. Ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka  również na potrzeby parafii.

  1. Dziękuję za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na fundację „Kościół w potrzebie” przeznaczone na Bliski Wschód. Zostało złożone 730 zł.
  2. W sobotę Bp. Diecezjalny – Andrzej Jeż zaprasza wszystkich członków Parafialnych Rad Duszpasterskich na II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” Spotkanie odbędzie się w Arenie „Jaskółka” w Tarnowie. Rozpoczęcie o godz. 900 , a zakończenie około godz. 1400. W programie konferencja tematyczna, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Rady Duszpasterskiej z naszej parafii.
  3.  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy, wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W tym dniu można zyskać odpust zupełny.
  4. Również w przyszłą niedzielę odpust w parafii Ocieka z okazji liturgicznego wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa o godz. 1130.
  5. W tygodniu modlitwa za zmarłych z wypominkami po Mszą św. w poniedziałek, piątek i sobotę. Od wtorku do czwartku Msze św. będą odprawiane poza parafią.
  6. Dziękuje za sprzątanie i dekorację kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej .

  1. Modlitwa do św. Michała Archanioła…