OgłoszeniaNIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12.11.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 listopada, 2023
 1. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12.11.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy 32. niedzielę zwykłą. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na fundację „Kościół w potrzebie”. W tym roku wspieramy Bliski Wschód zebranymi ofiarami, które zostaną przeznaczone na pomoc tamtejszym chrześcijanom. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka również na potrzeby parafii.
 2. W tygodniu modlitwa za zmarłych z wypominkami po Mszy św.
 3.  W nadchodzącym tygodniu w sobotę w liturgii obchodzimy wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. W związku z tym w piątek 17 listopada w Parafii Lubzina odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. W programie: Konferencja i Modlitwa Uwielbienia: 1830 – 2000. Spotkanie poprowadzi Ks. Bartosz Chęciek, wystąpi Zespół Jedno.
  W spotkaniu wezmą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VIII. Zachęcam również pozostałą młodzież ze szkół średnich.
 4. W sobotę 25 listopada br. Bp. Diecezjalny – Andrzej Jeż zaprasza wszystkich członków Parafialnych Rad Duszpasterskich na II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” Spotkanie odbędzie się w Arenie „Jaskółka” w Tarnowie. Rozpoczęcie o godz. 900 , a zakończenie około godz. 1400. W programie konferencja tematyczna, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św.
 5. Dziękuje za sprzątanie i dekorację kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
 6. Dziękuję za włączenie się w akcję pomocy misjom w ramach zbiórki zużytych przedmiotów codziennego użytku. (telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy.)  Akcja była przeznaczona na budowanie studni głębinowych.
 7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej .
 8. Modlitwa do św. Michała Archanioła…