OgłoszeniaNIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 05.11.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 listopada, 2023
  1. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 05.11.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Przeżywamy 31. niedzielę zwykłą. Ofiary na tacę przeznaczone na cele diecezjalne. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.
  2. Podczas kwesty na cmentarzu na Seminarium Duchowne w Tarnowie zebrano 730 zł.

W imieniu rektora Seminarium dziękuję za złożone ofiary.  Dziękuję za przeprowadzą zbiórkę kandydatom do sakramentu bierzmowania z kl. VIII i VII.

  1. W poniedziałek, o godz. 1015, uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzą się na cmentarzu, aby pomodlić się za zmarłych. Do modlitwy zachęcamy wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem.
  2. W czwartek, 9 listopada przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina nam, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego.
  3. W sobotę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. O godz. 1630 różaniec za zmarłych poległych w obronie Ojczyzny.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   6. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na fundację „Kościół w potrzebie”. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.               7 . Różaniec za zmarłych z wypominkami w tygodniu przed Mszą św. o godz. 16 30                                                                                                  8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary w październiku na potrzeby kościoła i parafii, również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne. Dziękuję  również za ofiary złożone z okazji zamówionych wypominek listopadowych i rocznych.                                                  9.  Dziękuje za sprzątanie i dekorację kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję za przygotowanie dekoracji okolicznościowej na miesiąc listopad : p. Magdalenie, p. Barbarze i p. Wioletcie oraz tym którzy pomagali przy demontażu dekoracji październikowej.  P. Patrykowi i p. Donatowi  za prace na parkingu: koszenie trawy i plantowanie.
  1. Bardzo proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Do kontenera wrzucamy tylko szkło i plastik, pozostałe do kompostownika. Wszelkie prace przy remoncie grobowców i budowaniu nowych proszę zgłaszać w kancelarii parafialnej.
  2.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej .
  3.  Modlitwa  do św. Michała Archanioła…