Ogłoszenia30 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29.10. 2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 października, 2023

30 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29.10. 2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy 30. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać! Składka w uroczystość Wszystkich Świętych pozostaje w parafii, a w pierwszą niedzielę przeznaczona jest na cele diecezjalne.

1. Nabożeństwo różańcowe o godz. 1630. W poniedziałek proszę o poprowadzenie modlitwy Chór Parafialny, we wtorek Radę Parafialną.

We Wtorek dzieci otrzymają nagrody za udział w tym nabożeństwie ( Plansze różańcowe proszę aby dzieci złożyły przy ołtarzu Matki Bożej).  Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w prowadzenie różańca. Bóg zapłać….

1. W środę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą o godz. 800 i 1000. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

O godz. 1400 Nieszpory w kościele a następnie procesja z kościoła na cmentarz połączona z  Koronką do Bożego Miłosierdzia, Różańcem i modlitwą przy 5 stacjach  na cmentarzu za zmarłych.

Bardzo proszę o dostosowanie się do znaku informującego o drodze jednokierunkowej na cmentarz i pozostawieniu wolnego miejsca na przejście procesji. Strażaków proszę o kierowanie ruchem.

1. Podobnie jak w latach ubiegłych przy bramie cmentarnej będzie organizowana kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu rektora Seminarium proszę, aby zbiórkę przeprowadzili kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII. Lista z godzinami kwesty jest przygotowana w zakrystii. Proszę o zapisywanie się.
  2. W czwartek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. – o godz. 700 i 1700 połączone z wypominkami za zmarłych.

Od południa 1 listopada do północy 2 listopada możemy zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Trzeba spełnić także zwyczajne warunki zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., dowolna modlitwa w intencjach Ojca świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

Codziennie natomiast (do 8 listopada włącznie) możemy zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych. Trzeba również wypełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi św.  przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Pierwszym Piątkiem w  poniedziałek od godz. 1600  szczególnie dla dzieci i młodzieży, we wtorek od godz. 1600 dla starszych.  Wyjazd do chorych w piątek o godz. 800.

• W pierwszy czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  • W pierwszy piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa . Składka przeznaczona na potrzeby misji.
  • W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny, wspólnotę parafialną i cały świat. O godz. 1630 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec za zamarłych z Róż Różańcowych. Proszę zelatorów o wypisanie zmarłych.  O poprowadzenie różańca proszę Róże Różańcowe, następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

7.Różaniec za zmarłych z wypominkami w dni powszednie o godz. 1630 następnie Msza św. o godz. 1700. W piątek – w miejsce różańca – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8.W sobotę, 4 listopada, o godz. 1400, zapraszam Parafian na wspólną modlitwę za zmarłych podczas epidemii cholery. Modlitwa odbędzie się na „cmentarzu cholerycznym” na Podlesiu Skrzyszowskim.

1. Dziękuje za sprzątanie i dekorację kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Bóg zapłać za prace porządkowe przy krzewach wokół kościoła p. Anecie  i p.Lucjanowi.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej .
  2.  Modlitwa do św. Michała Archanioła…