OgłoszeniaNIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 grudnia, 2023
  1. NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwent. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty – Mszę św. wotywną o Matce Bożej. Od poniedziałku do piątku Roraty będą o godz. 1700, w sobotę – rano o godz. 700. Zachęcam do udziału szczególnie dzieci z lampionami. Temat rozważań na roratach ,, Franciszkowy plac budowy ”. Po roratach będzie losowanie figurki Matki Bożej i Świętego Józefa.
  2. W poniedziałek odpust w Nagoszynie z okazji wspomnienia św. Barbary, w środę w Lubzinie z racji wspomnienia św. Mikołaja.
  3. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca – tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

4.W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godz. 1700 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają medaliki. Po Mszy św. spotkanie ze ,,Świętym Mikołajem’’ – aspirantów, ministrantów, lektorów, scholki   ,, Iskierki” oraz Chóru parafialnego. W imieniu św. Mikołaja wszystkich zapraszam.

  1. Najbliższa niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Po wieczornej Mszy o godz. 1600 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
  2. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
  3. Dziś po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa opłatków. Pan organista będzie roznosił opłatki do domów jak to bywało w zwyczaju. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele
  4. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Za odśnieżanie wokół kościoła p. Hubertowi, p. Waldemarowi, p. Danielowi oraz p. Marcie i p. Wojciechowi. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję za wykonanie dekoracji na Adwent: p. Magdalenie i p. Jackowi, p. Barbarze, p. Wiolettcie i p. Marcinowi. Firmie Askonet za wykonanie nowego banera na bramę wejściową do kościoła.
  1. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby kościoła i parafii, również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne w miesiącu listopadzie.
  2. Modlitwa do św. Michała Archanioła.