OgłoszeniaNIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 grudnia, 2023
 1. NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy niedzielę Adwentu. Składka przeznaczona na cele parafialne. Bóg zapłać! W następną niedzielę składka na ogrzewanie kościoła. Proszę o ofiary imienne na ten cel.
 2. Tradycyjnie, w 2. niedzielę Adwentu, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Dziś po wieczornej Mszy o godz. 1600 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 4. W środę dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 5. W dni powszednie Adwentu Roraty od poniedziałek do piątku o godz. 1700 , sobotę – rano o godz. 700. Zachęcam do udziału szczególnie dzieci z lampionami. Po roratach losowanie figurki Matki Bożej i Świętego Józefa. W sobotę rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.
 6. W zakrystii rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 9 zł., duża – 24 zł. oraz kalendarze rolnicze -28 zł.
 7. W sobotę o godz. 800 spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów.
 8. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” . Dzieciom polecam „Promyczek Dobra”.
 9. Pan organista roznosi opłatki do domów jak to bywało w zwyczaju. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.
 10. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności + Jakub Powrózek. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
 12. Modlitwa do św. Michała Archanioła…