OgłoszeniaNIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 grudnia, 2023
  1. NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy 3. niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii Gaudete („Radujcie się”), która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. W poprzednią niedzielę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zostało złożone 571 zł. Bóg zapłać!

1. W dni powszednie Adwentu – Roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700, w pozostałe dni o godz. 700 . Zachęcam do udziału szczególnie dzieci. Nowenna do Dzieciątka Jezus w dni powszednie po Roratach, w niedzielę – po Mszy o godz. 800.
  2. Spowiedź adwentowa w parafii odbędzie się w środę tj. 20. XII. w godz. : 1400 – 1500 , 1530 – 1630. Również w środę o godz. 800 udam się z posługą sakramentalną do chorych  w naszej parafii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Proszę o zgłaszanie chorych .
  3. W zakrystii rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 9 zł. oraz kalendarze rolnicze na 2024 r. – 28 zł.
  4. Pan organista roznosi opłatki do domów jak to bywało w zwyczaju. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.
  5. W czwartek i piątek będziemy przygotowywać w kościele szopkę bożonarodzeniową i ubierać choinki. Zwracam się z prośbą do rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii o pomoc w przygotowaniu świątecznej dekoracji.
  6. W Niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Msze św. o godz. 800 i 1000 , o północy Pasterka. Chór parafialny proszę o ubogacenie liturgii uroczystym śpiewem kolęd.
  7. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” . Dzieciom polecam „Promyczek Dobra”
  8. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  9.  Modlitwa do św. Michała Archanioła…