OgłoszeniaNiedziela adwentu – 24.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 grudnia, 2023
  1. niedziela adwentu – 24.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Ofiary składane na tacę przeznaczone na potrzeby parafii. W poprzednią niedzielę na ogrzewanie kościoła zostało złożone 8 090 zł. ( 79 ofiary imienne) i 674 zł na tacę. Bóg zapłać!

1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszam wszystkich parafian i gości na pasterkę. Chór parafialny proszę o ubogacenie liturgii uroczystym śpiewem kolęd. Składka z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

1. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 800 i 1000 . To święto przeżywajmy w gronie najbliższych, aby w rodzinnej, świątecznej atmosferze cieszyć się z narodzenia Pana Jezusa. Składka z Bożego Narodzenia pozostaje w parafii.

1. We wtorek Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1500. Składka zbierana jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa po każdej Mszy św.

1. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” . Dzieciom polecam „Małego Gościa” , „Promyczek Dobra”.

1. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

1. Modlitwa  do św. Michała Archanioła…