OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11. 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 listopada, 2020

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie,

W naszej diecezji to kolejna niedziela synodalna. Po Mszy św. o godz. 10:00 zapraszam na spotkanie synodalne.

Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

Dzisiaj odpust w parafii Ocieka z okazji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa o godz. 11:00.

2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. Codziennie po Mszy św. o godz. 17:00 modlitwy za zmarłych z wypominkami.

5. W tym tygodniu patronują nam we wtorek – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

6. W sobotę przypada 11 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bp. Andrzeja Jerza. Pamiętajmy o modlitwie w intencji biskupa polecając Panu Bogu jego posługę pasterską dla naszej diecezji.

7. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

9. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” Tygodnika „Niedziela” Dzieciom polecam „Małego Gościa” i „Promyczek Dobra” oraz czasopisma misyjne.

10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.