Ogłoszenia33 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15.11.2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 listopada, 2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym. Ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.   Bóg zapłać za waszą ofiarność.

2. W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.  Święto patronalne Ruchu Czystych Serc. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W sobotę w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.  Jest to Dzień Życia Kontemplacyjnego.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy, wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W tym dniu można zyskać odpust zupełny. Jest to też Niedziela Synodalna. Po Mszy św. o godz. 1000 zapraszam na spotkanie synodalne.

5. Codziennie po Mszy św. o godz. 1700 modlitwy za zmarłych z wypominkami.

6. W tym tygodniu patronują nam:

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

7. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

8. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” Tygodnika „Niedziela” Dzieciom polecam „Małego Gościa” i „Promyczek Dobra” oraz czasopisma misyjne.

9. Modlitwa do św. Michała Archanioła.