Ogłoszenia32. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 08.11.2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 listopada, 2020

1. Przeżywamy 32. niedzielę zwykłą. Ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka  również na potrzeby parafii.

2. Dzisiejsza niedziela to także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na fundację „Kościół w potrzebie”.

O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina nam, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego.

4. We wtorek  po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła .

5. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci.  O godz. 16:30 różaniec za zmarłych  poległych w obronie Ojczyzny.

6. Dziś po Mszy św. o godz 800  zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz 1000, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.

Różaniec za zmarłych z wypominkami codziennie przed Mszą św. o godz. 16 30

W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W tym tygodniu patronują nam:

10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.

11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca niemęczennik w Kościele Zachodnim.

12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.

13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

8. Dziękuję za  sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuje za pomoc w pracach porządkowych i przy instalacji oświetleniowej. Trwają prace przy remoncie schodów do dolnego kościoła.

9. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary w minionym miesiącu.

10 . Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11. W związku z wprowadzonymi nowymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych (1 osoba na 15m2 )  w naszym kościele zgodnie z rozporządzeniem w zgromadzeniu może brać udział 22 osoby.

12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.