Ogłoszenia1. NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020, OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 listopada, 2020
  1. W 1. niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  2. W następną niedzielę składka   na cele diecezjalne. Po Mszy św. O godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty – Mszę św. wotywną o Matce Bożej. Od poniedziałku do piątku Roraty będą o godz. 1700, w sobotę – rano o godz. 700. Zachęcam do udziału. Po roratach będzie losowanie figurki Dzieciątka Jezus.
  4. Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 6 zł., duża – 15 zł.
  5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  6. Najbliższa niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
  7. W piątek, 4 grudnia, odpust w Nagoszynie z okazji wspomnienia św. Barbary; w niedzielę, 6 grudnia, odpust w Lubzinie z racji wspomnienia św. Mikołaja (suma odpustowa w obu parafiach o godz. 1100).
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  9. Dziś po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa opłatków. Z racji utrudnień związanych z pandemią Pan organista nie będzie roznosił opłatków do domów jak to bywało w zwyczaju. Opłatki będą do nabycia pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.
  10. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” Tygodnika „Niedziela” Dzieciom polecam „Małego Gościa” i „Promyczek Dobra” oraz czasopisma misyjne.
  11. Modlitwa do św. Michała Archanioła.