Ogłoszenia2. NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 grudnia, 2020
  1. Przeżywamy 2. niedzielę Adwentu. Po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na cele diecezjalne . Bóg zapłać! W następną niedzielę składka pozostaje w parafii.
  2. Tradycyjnie, w 2. niedzielę Adwentu, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
  3. Dziś odpust w Lubzinie z okazji wspomnienia św. Mikołaja (suma odpustowa o godz. 1100).
  4. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty o godz. 1700, w sobotę – rano o godz. 700. Zachęcam do udziału szczególnie dzieci. Po roratach losowanie figurki Dzieciątka Jezus.  Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św.
  5.  W zakrystii rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 6 zł., duża – 15 zł.
  6. Z racji utrudnień związanych z pandemią Pan organista nie roznosi opłatków do domów jak to bywało w zwyczaju. Opłatki są do nabycia pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.
  7. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. spotkanie ze ,,Świętym Mikołajem’’ – ministrantów, lektorów, Zespołu ,, Iskierki” oraz Chóru parafialnego. W imieniu św. Mikołaja serdecznie wszystkich zapraszam.
  8. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 1000, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  10. Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet dziękuje wszystkim rodzinom, które włączyły się w zbiórkę dla potrzebującej rodziny ze Skrzyszowa. Serdeczne Bóg zapłać.
  11. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” Tygodnika „Niedziela” Dzieciom polecam „Małego Gościa” i „Promyczek Dobra” oraz czasopisma misyjne.
  12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.