Ogłoszenia3. NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 grudnia, 2020

1. Przeżywamy 3. niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii Gaudete („Radujcie się”), która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Jest to również dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W następną niedzielę składka na inwestycje parafialne.

2. Dzisiaj po Mszy o godz. 1000 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

3. W środę rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus. W dni powszednie nowenna bezpośrednio po Roratach, w niedzielę – po Mszy o godz. 800.

4. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty o godz. 1700, w sobotę – rano o godz. 700. Zachęcam do udziału szczególnie dzieci.  Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

5. Jak słyszeliśmy w  Dekrecie Penitencjari Apostolskiej aby podkreślić uniwersalność patronatu św. Józefa w Kościele, Penitencjaria Apostolska udziela Odpustu wiernym, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę prawnie zatwierdzoną lub spełnią innym akt pobożności ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych oraz 19 dnia każdego miesiąca. W związku z tym jako Parafia której patronuje św. Józef  w tym Roku Jubileuszowym podejmiemy tą modlitwę 19 dnia każdego  miesiąca. Dlatego szczególnie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy podczas rorat w sobotę,   aby wypraszać potrzebne łaski u naszego patrona  i równocześnie dziękować za opiekę nad naszą Parafią i naszymi rodzinami.

6. W zakrystii rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 6 zł.

7. Z racji utrudnień związanych z pandemią Pan organista nie roznosi opłatków do domów jak to bywało w zwyczaju. Opłatki są do nabycia pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.

8. Wyjazd do chorych przed świętami Bożego Narodzenia – w sobotę od godz. 800. Proszę o zgłaszanie w zakrystii.

9. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

10. Dziękuje za  nieodpłatne prace przy remoncie schodów do dolnego kościoła  oraz za wykonanie instalacji CO w  nowej salce parafialnej Krzysztofowi Pięta i Leszkowi Głodek oraz Tomaszowi Kłósek za pomoc przy CO. Bóg zapłać. Ponadto zostały wykonane szpalety przy oknach w części socjalnej kościoła oraz remont schodów zewnętrznych przy wejściu do kancelarii.

11. Dziękuję za ofiary indywidualne na remont dachu i potrzeby parafii, również za te wpłacane bezpośrednio na konto parafialne w miesiącu listopadzie.

12. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” Tygodnika „Niedziela” Dzieciom polecam „Małego Gościa” i „Promyczek Dobra” oraz czasopisma misyjne.

13. Modlitwa do św. Michała Archanioła.