Ogłoszenia4. NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 grudnia, 2020
  1. Przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne. Bóg zapłać!
  2. Zachęcam do udziału w Roratach o godz. 1700. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. od godziny 1600
  3. We wtorek od godz. 1800 będziemy przygotowywać w kościele szopkę bożonarodzeniową i ubierać choinki. Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem ( młodzież, dorośli, strażacy), o pomoc w przygotowaniu świątecznej dekoracji.
  4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W środę po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  5.  Pan organista nie roznosi opłatków do domów jak to bywało w zwyczaju. Opłatki są do nabycia pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.
  6. W czwartek o godz. 700 ostatnia Msza św. roratnia. Wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd  stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszam wszystkich parafian i gości na pasterkę. Chór parafialny proszę o ubogacenie liturgii uroczystym śpiewem kolęd. Składka z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  7. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 800, 1000 i 15:00. To święto przeżywajmy w gronie najbliższych, aby w rodzinnej, świątecznej atmosferze cieszyć się z narodzenia naszego Pana. Składka z Bożego Narodzenia pozostaje w parafii.
  8. W sobotę Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1500. Składka zbierana jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa po każdej Mszy św.  Po Mszy św. o godz. 800 i przed Mszą św. o godz. 1000 zespół ,, Iskierki” przedstawi scenkę misyjną w ramach tzw. Kolędy Misyjnej  , która z racji pandemii nie odbędzie się w formie tradycyjnej gdzie kolędnicy misyjni odwiedzali nasze domy. Zapraszam do wspólnego kolędowania i zachęcam do ofiarności na cele misyjne, Zbiórka zostanie przeprowadzona do puszki.
  9. W niedzielę Święto Świętej Rodziny, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich.
  10. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
  11. Modlitwa do św. Michała Archanioła.