OgłoszeniaŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27.12.2020.

26 grudnia, 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich. Otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień Podczas Mszy św. o godz. 10 00 będziemy modlić się w intencji małżonków którzy pragną odnowić  przyrzeczenia małżeńskie.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę na inwestycje parafialne i w Boże Narodzenie . Dziękuję za ofiary na Fundusz Obrony Życia podczas Pasterki i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w święto Świętego Szczepana oraz za ofiary w ramach tzw. Kolędy Misyjnej. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby parafii. W  Nowy Rok i przyszłą niedzielę na cele diecezjalne.

3. Zbliża się koniec roku kalendarzowego. W czwartek 31 grudnia zapraszam o godz. 1500  na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

4. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze o godz. 800, 1000 i 1500. Nie zapomnijmy o Eucharystii tego dnia, by z Bogiem rozpocząć nowy Rok Pański. W tym dniu  przypada pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

5. W I sobotę – 2 stycznia Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

6. W przyszłą niedzielę – w I niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800.

7. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt: panu organiście i chórowi, liturgicznej służbie ołtarza nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej, zespołowi ,,Iskierki” za przygotowanie scenki misyjnej. Dziękuję osobom, które przygotowały szopkę bożonarodzeniową pod kierunkiem Pani Marioli Kania, dekorację kościoła i ubrały choinki: dzieciom, młodzieży, rodzicom, strażakom. Bóg zapłać!

8. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty. W środę po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

9. Z powodu pandemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w tym roku. Począwszy od Objawienia Pańskiego  zostaną odprawione Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych części parafii połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie wspomnianych Mszy Świętych zostanie poświęcona woda, którą należy przynieść ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach.

10. Zachęcam do nabywania świątecznego wydania prasy katolickiej.

11. Modlitwa do św. Michała Archanioła.