Ogłoszenia2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 3.01.2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 stycznia, 2021

1. Przeżywamy 2. niedzielę po Narodzeniu Pańskim. – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Bóg zapłać!

2. W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji świętem Trzech Króli. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy po każdej Mszy św. o godz. 800,1000 i 1500. Objawienie Pańskie to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka w tym dniu zbierana jest na cele misyjne.

3. Począwszy od Objawienia Pańskiego  zostaną odprawione kolędowe Msze św. d/b w intencji mieszkańców poszczególnych części parafii połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie wspomnianych Mszy Świętych zostanie poświęcona woda, którą należy przynieść ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach.

W Objawienie Pańskie 06.01. o godz. :

800  – w int.  mieszkańców Budzynia

1000  – w int.  mieszkańców Centrum wsi

1500 – w int.  mieszkańców Podlesia Skrzyszowskiego

W niedzielę 10. 01. o godz. : 1000  – w int.  mieszkańców Czekaja

W niedzielę 17.01. o godz. : 1000  – w int.  mieszkańców Podlesia Paszczyńskiego

4. W czwartek przypada I czwartek miesiąca – Msza św. wotywna i nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.

5. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. Składka na potrzeby parafii.

6. Bóg zapłać za indywidualne ofiary składane na remont dachu i potrzeby parafialne, również te wpłacane bezpośrednio na konto parafii.

7. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty: W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

8. Zachęcam do nabywania świątecznego wydania prasy katolickiej oraz kalendarzy  z Ojcem Świętym i rolniczych.

9. Modlitwa do św. Michała Archanioła.