OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11. 2021.

20 listopada, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.   Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiejsza niedziela to również Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Życia Kontemplacyjnego. Po Mszy św. o godz. 10 00 zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Składka przeznaczona na potrzeby parafii.  Bóg zapłać!

3. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośba o włączenie się do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju. Zbiórka do puszek po Mszach św.

4. Dzisiaj odpust w parafii Ocieka z okazji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa o godz. 1100 .

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od poniedziałku rozpoczniemy Nowennę do Świętego Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Przez jego wstawiennictwo będziemy prosić Pana Boga o błog. Boże dla naszej Ojczyzny i pokój.

6. Wczoraj w Parafii Pustków odbyło się udzielenie posługi lektora dla sześciu ministrantów z naszej parafii. W imieniu własnym i całej parafii gratuluję tej nowej funkcji liturgicznej i życzę nowym lektorom wytrwałości i radości z pełnienia posługi lektora. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie podczas kursu lektorskiego i dowożenie chłopców na spotkania.

7. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VIII w sobotę o godz. 1600

Dzieci z kl. III przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszam w niedzielę na Mszę św. o godz. 10 00 wraz z rodzicami.

8. W tym tygodniu patronują nam w poniedziałek św. Cecylia, w środę – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy.

9. W przyszłą niedzielę przypada 12 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie w intencji biskupa polecając Panu Bogu jego posługę pasterską dla naszej diecezji.

10. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

11. Dziękuję za złożone dary rzeczowe dla ubogich. Zostały one przekazane potrzebującym w naszej parafii. Dziękuję Paniom za włączenie się w tą akcję charytatywną i rozwiezienie .

12. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” Dzieciom polecam „Małego Gościa” i „Promyczek Dobra”.

13. Dziękuje za sprzątanie, dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

14. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła…