Ogłoszenia33. NIEDZIELAW CIĄGU ROKU – 14.11.2021.

13 listopada, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 33. niedzielę zwykłą. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na fundację „Kościół w potrzebie”. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka  również na potrzeby parafii.

2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele po raz piąty przeżywana jest jako Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z wolą papieża Franciszka, który jest jego inicjatorem, ma to być dzień naszej modlitwy oraz solidarności ze wszystkimi ubogimi. Hasłem tegorocznego Dnia Ubogich są słowa Jezusa: «Ubogich zawsze macie u siebie», które są równocześnie tytułem Orędzia papieża Franciszka na ten Dzień. Dziękuję za złożone dary rzeczowe dla ubogich. Zostanę one w najbliższym czasie przekazane potrzebującym w naszej parafii.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Elżbiety, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny; w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy, wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W tym dniu można zyskać odpust zupełny. Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Życia Kontemplacyjnego. Po Mszy św. o godz. 10 00 zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.

5. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośba o włączenie się do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju. Zbiórka do puszek będzie miała miejsce w niedzielę 21 listopada.

6. Również w przyszłą niedzielę odpust w parafii Ocieka z okazji liturgicznego wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa o godz. 1130.

7. Różaniec za zmarłych z wypominkami przed Mszą św. o godz. 16 30  W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. W sobotę, 20 listopada o godz. 1100 w Parafii Pustków odbędzie się udzielenie posługi lektora dla sześciu ministrantów z naszej parafii.

9. Dziękuje za sprzątanie, dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

10.. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej .

11.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności

+Helena Mazdan. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….

12. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła…