Ogłoszenia32. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 07.11.2021.

6 listopada, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 32. niedzielę zwykłą. Ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka  również na potrzeby parafii.

Dziś po Mszy św. o godz. 800  zmiana tajemnic różańcowych.

2. Podczas kwesty na cmentarzu na Seminarium Duchowne w Tarnowie zebrano 621 zł. W imieniu rektora Seminarium dziękuję za złożone ofiary.  Dziękuję za przeprowadzą zbiórkę kandydatom do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII.

3.We wtorek 9 listopada przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina nam, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego.

4. W czwartek, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.  O godz. 1630 różaniec za zmarłych  poległych w obronie Ojczyzny.

5. W sobotę, 13 listopada o godz. 17 00 w Parafii Lubzina odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. W programie Msza św. spektakl Misterium ,, Eucharystia” W spotkaniu wezmą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII. Zachęcam również pozostałą młodzież ze szkół średnich. Proszę o zapisywanie się dzisiaj w zakrystii.

6. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na fundację „Kościół w potrzebie” O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny jaki dotknął mieszkańców tego kraju doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego fragmentu Ziemi Świętej.

W niedzielę 14 listopada będziemy  również przeżywać w całym Kościele po raz piąty Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z wolą papieża Franciszka, który jest jego inicjatorem, ma to być dzień naszej modlitwy oraz solidarności ze wszystkimi ubogimi. Hasłem tegorocznego Dnia Ubogich są słowa Jezusa: «Ubogich zawsze macie u siebie», które są równocześnie tytułem Orędzia papieża Franciszka na ten Dzień.

W związku z tym wydarzeniem we wtorek po Mszy św.  zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Caritas i wszystkich chętnych do zaangażowania się w ramach tego Zespołu oraz  zachęcam do pomocy ubogim w formie sąsiedzkiej pomocy, a także poprzez składanie w kościele darów rzeczowych dla ubogich (Torba Charytatywna wystawiona na klęcznikach pod chórem)

7. Różaniec za zmarłych z wypominkami od wtorku do piątku przed Mszą św. o godz. 16 30  .

8. W tym tygodniu patronują nam w liturgii: 10 XI – św. Leon Wielki ,11 XI – św. Marcin ,12 XI – św. Jozafat ,13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn.

9. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby kościoła i parafii, również i te bezpośrednio wpłacane na  konto parafialne. Dziękuję  również za ofiary złożone z okazji zamówionych wypominek listopadowych i rocznych.

10. Dziękuje za sprzątanie i dekorację kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

11. Bardzo proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Do kontenera wrzucamy tylko szkło i plastik, natomiast obok kontenera proszę składać odpady biodegradowalne, które będzie można wywieść na kompostownik.

12.  Dziękuję za wspólną modlitwę wczoraj na „cmentarzu cholerycznym” za zmarłych podczas epidemii cholery. Panu sołtysowi za zaangażowanie. Również wczoraj naszą Parafię nawiedzili pielgrzymi z Tarnowskiego Biura Pielgrzymkowego z racji Roku Świętego Józefa by uczcić Patrona naszej Parafii. Dziękuję Marianowi Majcher i Norbertowi Ziemińskiemu za pomoc w podjęciu pielgrzymów.

13.. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej .

14. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła…