Ogłoszenia1. NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021.

27 listopada, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwent.. Dziś przypada 12 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie w intencji biskupa polecając Panu Bogu jego posługę pasterską dla naszej diecezji.

2. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych. Składka   na cele diecezjalne.

3. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty – Mszę św. wotywną o Matce Bożej. Od poniedziałku do piątku Roraty będą o godz. 1700, w sobotę – rano o godz. 700. Zachęcam do udziału szczególnie dzieci z lampionami. Temat rozważań na roratach ,, Droga do Betlejem ” wpisuje się w obchody Roku Jubileuszowego Świętego Józefa . Po roratach będzie losowanie figurki Matki Bożej i Świętego Józefa. 

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi od środy do piątku od godz. 1600. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VII i VIII przypominam o spowiedzi i udziale w nabożeństwie pierwszopiątkowym. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych.

5. W sobotę, 4 grudnia, odpust w Nagoszynie z okazji wspomnienia św. Barbary;

w niedzielę, 5 grudnia, odpust w Lubzinie z racji wspomnienia św. Mikołaja (suma odpustowa w obu parafiach o godz. 1100).

6. Najbliższa niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

7. Dziś po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa opłatków. Pan organista będzie roznosił opłatki do domów jak to bywało w zwyczaju. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.

8. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego”. Dzieciom polecam „Małego Gościa” i „Promyczek Dobra”.

9. Dziękuje za sprzątanie, dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuję za wykonanie dekoracji na Adwent: p. Magdalenie, p. Barbarze, p.Wioletcie.

10 W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności + Józefa Świętoń   i + Stanisława Pięta. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

11. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła…