Ogłoszenia2. NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 grudnia, 2021
  1. Przeżywamy 2. niedzielę Adwentu. Po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na cele diecezjalne . Bóg zapłać! W następną niedzielę składka pozostaje w parafii. Tradycyjnie, w 2. niedzielę Adwentu, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Jutro odpust w Lubzinie z okazji wspomnienia św. Mikołaja (suma o godz. 1100).
  3. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty – Mszę św. wotywną o Matce Bożej. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 1700, w sobotę – rano o godz. 700. Zachęcam do udziału szczególnie dzieci z lampionami. Temat rozważań na roratach ,, Droga do Betlejem ” wpisuje się w obchody Roku Jubileuszowego Świętego Józefa . Po roratach losowanie figurki Matki Bożej i Świętego Józefa.
  4. W zakrystii rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 7 zł., duża – 20 zł.
  5. W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja. Po Mszy św. spotkanie ze ,,Świętym Mikołajem’’ – aspirantów, ministrantów, lektorów, Zespołu ,, Iskierki” oraz Chóru parafialnego. W imieniu św. Mikołaja serdecznie wszystkich zapraszam.
  6. We wtorek spotkanie scholki ,, Iskierki” o godz. 1600 , w czwartek aspirantów na ministrantów o godz. 1600
  7. W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godz. 1700 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają medaliki.
  8. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.
  9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1000 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
  10. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” . Dzieciom polecam „Małego Gościa” , „Promyczek Dobra” oraz czasopisma misyjne
  11. Pan organista roznosi opłatki do domów jak to bywało w zwyczaju. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.
  12. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty rodzinom. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  13. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Stanisław Muszyński.. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1300. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….
  14. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła…