Ogłoszenia3. NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 grudnia, 2021

1.Przeżywamy 3. niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii Gaudete („Radujcie się”), która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W następną niedzielę składka na ogrzewanie kościoła. Proszę o ofiary imienne na ten cel.

2. Jutro przypada dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

3. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty o godz. 1700, w sobotę – rano o godz. 700. Zachęcam do udziału szczególnie dzieci.  W czwartek rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus. W dni powszednie nowenna po Roratach, w niedzielę – po Mszy o godz. 800.

4. W czwartek w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa.

Spowiedź będzie w godzinach: 1400 – 1530 i 1600 – 1700.

Zachęcam, aby w miarę możliwości skorzystać ze spowiedzi przed godz. 1700, gdyż  kapłani wracają do swoich parafii na Mszę św.

5. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na adwentowe spotkanie w sobotę 18 grudnia o godz. 1500, w bazylice katedralnej w Tarnowie. W programie Msza św. i adoracja. Możliwość rozmowy o nurtujących problemach.

6. W zakrystii rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 7 zł., oraz kalendarze rolnicze na 2022 r. – 23 zł.

7. Pan organista roznosi opłatki do domów jak to bywało w zwyczaju. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.

8. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” . Dzieciom polecam „Małego Gościa” , „Promyczek Dobra” oraz czasopisma misyjne

9. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

10. Dziękuję za prace porządkowe na strychu w części socjalnej za wykonanie szopki nad wejściem do kościoła oraz  naprawę i uruchomienie pieca grzewczego.

11. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła…