Ogłoszenia4. niedziela adwentu – 19.12.2021.

18 grudnia, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać!
  2. Zachęcam do udziału w Roratach i Nowennie do Dzieciątka Jezus. W poniedziałek , środę i czwartek o godz. 1700, we wtorek i piątek o godz. 700
  3. W środę o godz. 800 udam się z posługą sakramentalną do chorych w naszej parafii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Proszę o zgłaszanie chorych .
  4. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd  stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszam wszystkich parafian i gości na pasterkę. Chór parafialny proszę o ubogacenie liturgii uroczystym śpiewem kolęd. Składka z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  5. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 800 i 1000 . To święto przeżywajmy w gronie najbliższych, aby w rodzinnej, świątecznej atmosferze cieszyć się z narodzenia Pana Jezusa. Składka z Bożego Narodzenia pozostaje w parafii.
  6. W niedzielę Święto Świętej Rodziny, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1500. Składka zbierana jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa ku czci św. Szczepana po Mszach św.       Po Mszy św. o godz. 800 i przed Mszą św. o godz. 1000 zespół ,, Iskierki” przedstawi scenkę misyjną w ramach tzw. Kolędy Misyjnej  , która z racji pandemii nie odbędzie się w formie tradycyjnej gdzie kolędnicy misyjni odwiedzali nasze domy. Zapraszam do wspólnego kolędowania i zachęcam do ofiarności na cele misyjne, Zbiórka zostanie przeprowadzona do puszki.
  7. Na klęcznikach pod chórem wystawione są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”– 7 zł., w zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze na 2022 r. – 23 zł.
  8. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” . Dzieciom polecam „Małego Gościa” , „Promyczek Dobra” oraz czasopisma misyjne.
  9. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Na klęcznikach pod chórem są wyłożone ulotki z informacją o darowiźnie na pomoc dla naszego chorego parafianina, siedmioletniego Kacpra. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę ze sobą.
  10. Na cmentarzu została wykonana nowa alejka i miejsce na składowanie odpadów. Inwestycja została sfinansowana ze środków gminnych. Dziękuje Panu sołtysowi za zaangażowanie, zakładowi ,, Eden ” za wykonanie tych prac. Bardzo proszę o segregowanie śmieci. Do kontenera wrzucamy tylko szkło i plastik, natomiast do przygotowanego boksu proszę składać odpady biodegradowalne.
  11. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W czwartek o godz. 1800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności + Barbara Muszyńska. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….

13. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła….