OgłoszeniaŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 26.12.2021.

26 grudnia, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich. Otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień.  Dziś po Mszach św. tradycyjnie  poświęcenie owsa ku czci św. Szczepana.   Po Mszy św. o godz. 800 i przed Mszą św. o godz. 1000 zespół ,, Iskierki” przedstawi scenkę misyjną w ramach tzw. Kolędy Misyjnej.  Zapraszam do wspólnego kolędowania i zachęcam do ofiarności na cele misyjne, Zbiórka zostanie przeprowadzona do puszki.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę i w Boże Narodzenie na ogrzewanie kościoła. Dziękuję za ofiary na Fundusz Obrony Życia podczas Pasterki i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w dniu dzisiejszym. W  Nowy Rok i przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

3.Zbliża się koniec roku kalendarzowego. W piątek 31 grudnia zapraszam o godz. 1500  na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

4. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze o godz. 800, 1000 i 1500. Nie zapomnijmy o Eucharystii tego dnia, by z Bogiem rozpocząć nowy Rok Pański.

5.W przyszłą niedzielę – w I niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800.

6. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt: organiście i chórowi, liturgicznej służbie ołtarza nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej, zespołowi ,,Iskierki” za przygotowanie scenki misyjnej.

   Dziękuję wszystkim zaangażowanym w dekorację kościoła :

Rodzicom dzieci z kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej, dzieciom za pomoc przy strojeniu choinek. P.Magdzie, Barbarze i Wioletcie za wykonanie stroików na ołtarze. p. Kazimierzowi i Dominikowi za przygotowanie szopki nad wejściem do kościoła. p. Zofii za przekazanie figur do tej szopki.

Wszystkim, którzy nie zastali wymienieni a się zaangażowali do pomocy tym bardziej dziękuję. Bóg zapłać!

7.Dziękuję za sprzątanie, ofiarę na kwiaty  i odśnieżanie wokół kościoła. W czwartek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.  

Dziękuję p. Norbertowi i Szymonowi za odśnieżanie wokół kościoła.

Bardzo proszę, aby rodziny wyznaczane do sprzątania w okresie zimowym miały na uwadze w miarę możliwości również odśnieżanie jak będzie taka potrzeba.

8.Z powodu pandemii podobnie jak w ubiegłym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Począwszy od Nowego Roku zostaną odprawione Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych części parafii połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie wspomnianych Mszy Świętych zostanie poświęcona woda, którą należy przynieść ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach. Będą również do zabrania książeczki z modlitwą błogosławieństwa dla domu i rodziny oraz pamiątkowe obrazki.          

Nowy Rok 01.01.– o godz. 1000  – w int.  mieszkańców Centrum wsi

Objawienie Pańskie 06.01. o godz. 800  w int.  mieszkańców Podlesia Ostrowskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego 09.01. o godz. 800 w int.  mieszkańców Podlesia Paszczyńskiego

Niedziela 16.01. o godz. : 800  – w int.  mieszkańców Czekaja

Niedziela 23.01. o godz. : 800  – w int.  mieszkańców Budzynia

9.Zachęcam do nabywania świątecznego wydania „Gościa Niedzielnego”.

10. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła….