Ogłoszenia2. niedziela po narodzeniu pańskim – 2.01.2022.

2 stycznia, 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 2. niedzielę po Narodzeniu Pańskim. – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Bóg zapłać!
  2. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji świętem Trzech Króli. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy po Mszy św. o godz. 800,1000 i 1500. Objawienie Pańskie to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka w tym dniu zbierana jest na cele misyjne.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1600. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych.
  4. Przyszła niedziela jest Świętem Chrztu Pańskiego. Kończy ona liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Składka na potrzeby parafii.
  5. Z powodu pandemii podobnie jak w ubiegłym roku w naszej parafii nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Odprawiane są Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych części parafii połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie wspomnianych Mszy Świętych zostanie poświęcona woda, którą należy przynieść ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach. Na klęcznikach pod chórem są również do zabrania książeczki z modlitwą błogosławieństwa dla domu i rodziny oraz pamiątkowe obrazki.

Objawienie Pańskie 06.01. o godz. 800  w int.  mieszkańców Podlesia Ostrowskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego 09.01. o godz. 800 w int.  mieszkańców Podlesia   Paszczyńskiego

Niedziela 16.01. o godz. : 800  – w int.  mieszkańców Czekaja

Niedziela 23.01. o godz. : 800  – w int.  mieszkańców Budzynia

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

7. Zachęcam do nabywania świątecznego wydania „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarzy  rolniczych na 2022 r.

8. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła…