OgłoszeniaŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA– 26.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 grudnia, 2023

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA– 26.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj po Mszach św. tradycyjnie poświęcenie owsa ku czci św. Szczepana.
  2. W tygodniu przypada w środę święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina ku czci św. Jana po Mszy św. o godz. 700. W czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników. W niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę i w Boże Narodzenie na ogrzewanie kościoła i remont dachu. Dziękuję za ofiary na Fundusz Obrony Życia podczas Pasterki i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w dniu dzisiejszym.
  4. Zbliża się koniec roku kalendarzowego. W Niedzielę 31 grudnia dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne po mszach św. , w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.
  5. Modlitwa do św. Michała Archanioła…