OgłoszeniaŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 31.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 grudnia, 2023

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 31.12.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Przeżywamy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich. Otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Dzisiaj po Mszach św.  dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

  1. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze o godz. 800, 1000 i 1500. Nie zapomnijmy o Eucharystii tego dnia, by z Bogiem rozpocząć nowy Rok Pański.

3.W tym tygodniu przypada I Czwartek,  Piątek i  Sobota miesiąca. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 800 , spowiedź  w piątek od godz. 1600  .W pierwszy  czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, składka w tym dniu zbierana jest na cele misyjne. Zmiana tajemnic różańcowych z okazji pierwszej soboty miesiąca.  po Mszy św. o godz. 800.

4.W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji świętem Trzech Króli. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy po Mszy św. o godz. 800,1000 i 1500. Objawienie Pańskie to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. .  Składka w tym dniu zbierana jest na cele misyjne. Po Mszy św. o godz. 800 i przed Mszą św. o godz. 1000 zespół ,, Iskierki” przedstawi scenkę misyjną w ramach tzw. Kolędy Misyjnej.  Zapraszam do wspólnego kolędowania i zachęcam do ofiarności na cele misyjne, Zbiórka zostanie przeprowadzona do puszki.

5.Przyszła niedziela jest Świętem Chrztu Pańskiego. Kończy ona liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Składka na potrzeby diecezjalne.

6.Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty. W piątek po mszy św. o godz. 1800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

  1. Program kolędy na najbliższy tydzień:

Środa, 03 stycznia, od godz. 15:30

Budzyń: od Kamila Rudny do Marcina Fryz

Czwartek, 04 stycznia, od godz. 14:30

Budzyń: od Heleny Bujak do  Dariusza Żurek

Poniedziałek, 08 stycznia, od godz. 14:00

Czekaj: od Bolesława Marek do Stanisława Zymróz

Zwracam się z prośbą do rodzin, od których będę rozpoczynał kolędę, o przysłanie

samochodu.

8.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. + Stanisław Zięba – pogrzeb we wtorek o godz.1200 i + Jerzy Orzech – pogrzeb we wtorek o godz. 1400. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

9.Modlitwa  do św. Michała Archanioła….