OgłoszeniaPONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY – 13.04.2020

12 kwietnia, 2020

1. Przeżywamy drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 15:00.

2. Ponieważ Msze św. niedzielne i w dni powszednie sprawowane są przy drzwiach zamkniętych i z ograniczoną liczbą wiernych, dlatego przypominam: w pierwszej kolejności we Mszy uczestniczą osoby, które zamówiły intencję na dany dzień; w drugiej kolejności wierni, którzy wyrażają chęć uczestnictwa. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku niezbędne jest wcześniejsze powiadomienie mnie o tym, dzwoniąc pod numer parafialny: 17 745 16 41. W kościele może przebywać maksymalnie 5 osób. Dziękuję Wam za zrozumienie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa wprowadzonych na czas pandemii przez Ministerstwo Zdrowia oraz zarządzeń Biskupa Tarnowskiego zawartych w jego dekrecie.

3. Intencje Mszy świętych podane są w zakładce „Aktualności / Intencje mszalne”. W tym tygodniu Msza św. będzie codziennie o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00.

4. Dziękuję za wszystkie ofiary przekazywane na nasze konta parafialne. Bóg zapłać!

5. Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. We wtorek zapraszam do wspólnej modlitwy w domu wszystkich czcicieli św. Michała. Drugi wtorek miesiąca to pamiątka nawiedzenia św. Michała Archanioła w naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Do święta przygotowuje nas nowenna, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek. Zachęcam, aby w ramach nowenny odmówić codziennie koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8. Zapraszam także do indywidualnego odwiedzania kościoła. Przedsionek świątyni otwarty jest codziennie (za wyjątkiem Mszy św.).

9. Dzieciom oraz ich rodzicom dziękuję za zdjęcia pięknie wykonanych palm, które zostały przesłane na internetowy konkurs. Ogłoszenie wyników nastąpi w najbliższą niedzielę.