OgłoszeniaOBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA TAKŻE W KOŚCIELE

15 kwietnia, 2020

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku, Rada Ministrów wprowadza obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy czy miejscach kultu religijnego.

Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem osoby przebywające w kościele mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

„Z obecnego zapisu wynika, że księża nie muszą zakrywać ust i nosa tylko podczas sprawowania Mszy św. lub innej posługi liturgicznej. W innych sytuacjach, np. w kościele, na terenie przykościelnym, w zakrystii, w kancelarii parafialnej, są zobowiązani mieć maseczkę ochronną lub – zgodnie z przepisami – zakryć usta i nos” – wyjaśnia rzecznik Komisji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik.