OgłoszeniaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 marca, 2022
  1. NIEDZIELA wielkiego postu – 27.03.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy 4. niedzielę Wielkiego Postu. która w liturgii nazywana jest „Letare” – „Raduj się, Jerozolimo”.

W naszej parafii w dniu dzisiejszym odbywa się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadza ks. bp. Stanisław Salaterski. Msze św. będą sprawowane o godz. 800, 1000 i 1200. Po południu Gorzkie Żale o godz. 1500.  Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z ks. Biskupem. ( O godz. 800 szczególnie Róże Różańcowe i starszych, o godz. 1000 rodziców wraz z dziećmi i o 1200 młodzież.) Po Mszy św. o godz. 800 spotkanie Rady Parafialnej z ks. Biskupem. Zakończenie wizytacji na Mszy św. o godz. 1200 połączone z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania .

  1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 1600 szczególnie dla dzieci i młodzieży, w piątek od godz. 1600 dla starszych. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 800. W pierwszy piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa . W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną.
  3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1700 i w niedziele po Mszy o godz. 800. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1430. Zachęcam wszystkich do udziału.

5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych, po Mszy św. o godz. 1000 zapraszam na spotkanie     Parafialny Zespół Synodalny.

  1.  Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego wystawiona jest skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego. Dla dzieci skarbonki na Wielki Post, które mogą zabrać do domu. Ofiary złożone przez dzieci do tych skarbonek pozostają w parafii na cele charytatywne. W zakrystii są rozprowadzane „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 7 zł).
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła, części socjalnej oraz złożoną ofiarę na kwiaty Rodzicom młodzieży przystępującej do bierzmowania za dekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. W sobotę   o godz. 800 proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  2. Modlitwa Synodalna i do św. Michała Archanioła…