OgłoszeniaOgłoszenia parafialne

9 kwietnia, 2022

1. NIEDZIELA wielkiego postu – NIEDZIELA PALMOWA – 10.04.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać. Poświęcenie palm przed Mszą św. o godz. 1000. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę (wykonaną w całości ręcznie) i palmę najwyższą (ozdobioną przynajmniej do połowy wysokości).
  2. Przy ołtarzu Miłosierdzia wystawiona jest skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego. Dla dzieci skarbonki na Wielki Post. W zakrystii są rozprowadzane „paschaliki” na stół wielkanocny.

Młodzież, która przyjęła bierzmowanie oraz rodziców tej młodzieży proszę o przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego pod kierunkiem P. Magdaleny Bieszcz.

1. Dziękuje za przygotowanie i poprowadzenie w miniony piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej w plenerze Chórowi Parafialnemu i Akcji Katolickiej. Strażakom za zabezpieczenie trasy.

4. W środę po Mszy św. o godz. 1900 zapraszam do salki parafialnej na projekcję filmu ,,Pasja” w reżyserii Mela Gibsona.

1. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne.

Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, o godz. 1800. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 2200

1. Wielki Piątek. Adoracja od godz. 800 do 1800. O godz. 1500– w Godzinie Miłosierdzia zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. O godz. 1745 Koronka do Bożego Miłosierdzia rozpoczynająca Nowennę przed Świętem Miłosierdzia.

O godz. 1800  rozpoczniemy celebrację wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej. Po liturgii Wielkiego Piątku Gorzkie Żale i adoracja Pana Jezusa do godz. 2200.

W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Obowiązek abstynencji od pokarmów mięsnych od 14 lat i post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta) od 18 do 60 lat. Zachęcam także do zachowania tradycyjnego postu w Wielką Sobotę.

Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

Zachęcam do przyozdobienia w Wielki Piątek krzyży przydrożnych, krzyża misyjnego oraz krzyży w swoich domach.

1. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Bożym od godz. 800 do 1300. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o 900, 1100  i 1200.

W nawiązaniu do Apelu Biskupa Tarnowskiego dotyczącego modlitwy w intencji Ojczyzny  w naszej parafii  w Wielką Sobotę przypada dzień modlitwy w intencji pokoju w związku z trudną i niebezpieczną sytuacją na naszej wschodniej granicy.

O godz. 1000  odbędzie się adoracja wspólna prowadzona przez Akcję Katolicką połączona z modlitwą o pokój w Polsce za przyczyną św. Andrzeja Bobolii. Wszystkich zapraszam i zachęcam do udziału w tej modlitwie.

Dzieci, które zbierały ofiary do skarbonek miłosierdzia, będą mogły je składać w koszyczku przy ołtarzu.

Celebrację Wigilii Paschalnej Wielkiej Nocy rozpoczniemy o godz. 1900  od poświęcenia ognia i Paschału przed kościołem. Następnie Liturgia Eucharystyczna. Na Wigilię Paschalną zabierzmy ze sobą świece.

1. Okazja do spowiedzi św. we wtorek w parafii Pustków Osiedle od 900 -1200, 1400 -1800.
  2. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną przed świętami w poniedziałek o godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych.
  3. Spotkanie LSO – ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 1700
  4. Proszę, aby strażacy, zgodnie z tradycją, podjęli wartę honorową przy Grobie Pańskim , przygotowali ognisko na sobotnią liturgię i wzięli udział w procesji rezurekcyjnej.
  5. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego : Msza Rezurekcyjna o godz. 700, o godz. 1000 i 1500 . W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 800, 1000 i 1500.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę. W Wielką Sobotę, po zakończeniu adoracji o godz. 1300 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  8. Modlitwa Synodalna i do św. Michała Archanioła…

T R I D U U M    P A S C H A L N E

WIELKI CZWARTEK

1800 Msza święta Wieczerzy Pańskiej
2000 adoracja Róż Żywego Różańca
2100 młodzież szkół średnich, studiująca i pracująca

WIELKI PIĄTEK

800 Czekaj
900 Budzyń
1000 Podlesie Ostrowskie
1100 Podlesie Paszczyńskie
1200 Centrum Wsi
1300 dzieci ze Szkoły Podstawowej
1400 adoracja w ciszy
1500 Droga Krzyżowa
1600 kandydaci do bierzmowania z kl. VII i bierzmowani z kl. VIII
     1700 adoracja w ciszy, 1745 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
1800 Liturgia Wielkiego Piątku
1930 Gorzkie Żale
2100 Rada Parafialna i Chór Parafialny

WIELKA SOBOTA

Adoracja indywidualna Pana Jezusa w Grobie od godz. 800 do 1300 .

O godz. 1000 Adoracja wspólna prowadzona przez Akcję Katolicką

połączona z modlitwą o pokój w Polsce za przyczyną św. Andrzeja Bobolii.

Błogosławieństwo pokarmów o godz. 900 , 1100 , 1200 .

1900 – Liturgia Wielkiej Soboty.