OgłoszeniaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 marca, 2022

 

3.NIEDZIELA wielkiego postu – 20.03.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Przeżywamy 3. niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary. Dziękuję tym osobom i rodzinom, które włączyły się w akcję Caritas ,,Paczka dla Ukrainy” – przygotowali i ufundowali te paczki.

2. dziś podczas Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się przyjęcie aspirantów na ministrantów.

3. W czwartek na Mszę św. o godz. 1700 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla kandydatów i ich rodziców.

4. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu podczas Mszy św. odbędzie się przyjęcie chętnych osób do Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Księga Duchowej Adopcji, do której można się wpisywać do czwartku. Są również do pobrania legitymacje Duchowej Adopcji. Należy je wypełnić, wskazaną część odciąć i przynieść w czwartek na Mszę św.

5. W sobotę o godz. 900 zbiórka ministrantów i lektorów. Proszę wszystkich o obecność.

6. W następną niedzielę 27 marca w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp. Stanisław Salaterski. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 800, 1000 i 1200. Po południu Gorzkie Żale o godz. 1500. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z ks. Biskupem. ( O godz. 800 szczególnie Róże Różańcowe i starszych, o godz. 1000 rodziców wraz z dziećmi i o 1200 młodzież.) Po Mszy św. o godz. 800 spotkanie Rady Parafialnej z ks. Biskupem na które serdecznie zapraszam. Zakończenie wizytacji na Mszy św. o godz. 1200 połączone z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania .

7.Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego wystawiona jest skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego. Dla dzieci skarbonki na Wielki Post, które mogą zabrać do domu. Ofiary złożone przez dzieci do tych skarbonek pozostają w parafii na cele charytatywne. W zakrystii są rozprowadzane „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 7 zł).

8. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1700 , Gorzkie Żale w niedzielę o 1500.

9. Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie i przebieg wczorajszej uroczystości odpustowej w naszej parafii. Chórowi parafialnemu, LSO. młodzieży.

10. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na uroczystość odpustową. Dziękuję p. Magdalenie za przekazanie nowych akcesoriów do sprzątania kościoła, p Anecie, Wiesławie i p. Lucjanowi za pielęgnację krzewów i prace porządkowe wokół kościoła.  W sobotę   o godz. 800 proszę o posprzątanie kościoła kolejne rodziny.

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  2. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb + Bartłomieja Wody i +Stanisława Jaworek. Polecajmy ich Miłosierdzi Bożemu wypraszając szczęście wieczne w niebie. Dobry Jezu…

13. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła…