OgłoszeniaNIEDZIELA wielkiego postu – 13.03.- 20.03.2022

13 marca, 2022
 1. NIEDZIELA wielkiego postu – 13.03.- 20.03.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 2. niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Dzisiejsza niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji – jak co roku – organizowana jest po Mszach św. zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 2. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego wystawiona jest skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego. Dla dzieci skarbonki na Wielki Post, które mogą zabrać do domu. Ofiary złożone przez dzieci do tych skarbonek pozostają w parafii na cele charytatywne. W zakrystii są rozprowadzane „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 6 zł).
 3. W środę rozpoczniemy w parafii rekolekcje przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. Nabożeństwa poprowadzi ks. Mariusz Węgrzyn – wikariusz z Parafii Ocieka. Szczegółowy program znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Jest również wystawiony na klęcznikach pod chórem. Zabierzmy go do swoich domów.
 4. Program Rekolekcji przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.

Środa :

700 – Msza św. z kazaniem i  Nowenną do św. Józefa

900 – nauka rekolekcyjna dla uczniów kl.1- 4

1000 – nauka rekolekcyjna dla uczniów kl. 5-8

1800 – Msza św. z kazaniem i Nowenną do św. Józefa

Nauka stanowa dla rodziców.

Czwartek:

700 – Msza św. z kazaniem i  Nowenną do św. Józefa

900 – nauka rekolekcyjna dla uczniów kl.1- 4

1000 – nauka rekolekcyjna dla uczniów kl. 5-8

1800 – Msza św. z kazaniem i Nowenną do św. Józefa

Nauka stanowa dla rodziców.

Piątek:

900 –  Droga krzyżowa dla dzieci i nabożeństwo pokutne dla uczniów  kl.1- 8

     1000 – 1100: spowiedź dla uczniów kl. 4 – 8

1500 – Droga Krzyżowa dla dorosłych i konferencja przed spowiedzią

Spowiedź: 1530 – 1630, 1700 – 1800

1800 – Msza św. z kazaniem i Nowenną do św. Józefa

Nauka stanowa dla młodzieży.

     Sobota – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

800 – Msza św. z kazaniem i  Nabożeństwem  do św. Józefa

1100Suma odpustowa– Msza św. z kazaniem i  Nabożeństwem  do św. Józefa

 1. W sobotę, 17 marca, będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w tym dniu będą o godz. 800 i 1100. Mszę św. odpustowej o godz. 11:00 będzie przewodniczył Ks. Dziekan Roman Woźny. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na tę szczególną Mszę św. O ubogacenie liturgii proszę chór parafialny. Poczty sztandarowe niech ustawią się przy ołtarzach bocznych. Proszę o przygotowanie figur i feretronów: figurę Serca Pana Jezusa – Róże Różańcowe, MB Niepokalanej – mieszkańców Podlesia, MB Fatimskiej – młodzież z kl. VII, MB Częstochowskiej z kl. VIII. Po Mszy św. procesja wokół kościoła.
 2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1500 i w niedziele po Mszy o godz. 800. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 1430. Zachęcam wszystkich do udziału.

7. W niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1000  odbędzie się przyjęcie aspirantów na ministrantów.

 1. Dziękuję za sprzątanie i złożoną ofiarę na kwiaty. W piątek o godz. 2000 proszę o sprzątanie i dekorowanie kościoła na uroczystość odpustową kolejne rodziny.

9. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w miesiącu lutym również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.

10.W następną niedzielę proszę o ofiary na ogrzewanie kościoła.

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
 2. We wtorek o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb +Bartłomieja Woda. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu wypraszając szczęście wieczne w niebie. Dobry Jezu…
 3. Modlitwa Synodalna i do św. Michała Archanioła…