OgłoszeniaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 sierpnia 2020

15 sierpnia, 2020

1.  Przeżywamy dwudziestą niedzielę zwykłą, składka przeznaczona na cele parafialne. Dziś, zgodnie z apelem Episkopatu, Caritas prowadzi po Mszach zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w Bejrucie. Bóg zapłać za wsparcie.

2. W środę na Mszę św. zapraszam wszystkich czcicieli Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo do Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszko.

3. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

4. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

5. Zachęcam do nabywania prasy religijnej, która wyjaśnia różne sprawy kościelne, społeczne i patriotyczne.

6. W tym tygodniu patronują nam:

  • Poniedziałek 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
  • Czwartek 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
  • Piątek 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Leszek Ortyl. Polecajmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

8. Modlitwa do Św. Michała Archanioła.