Ogłoszenia21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.08.2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 sierpnia, 2020

1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

2. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

3. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

6. Dziękuje za składkę z poprzedniej niedzieli przeznaczoną na cele parafialne, oraz za ofiary złożone  do puszek dla poszkodowanych w Bejrucie. Bóg zapłać.

7. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały, dekorowały kościół i złożyły ofiary na potrzeby parafii. W piątek po wieczornej Mszy. św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuję również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dożynek parafialnych. Paniom ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet za wymowną dekorację dożynkową. Małym Strażakom za przygotowanie pięknego wieńca dożynkowego.

8.W tym tygodniu patronują nam:

  • Poniedziałek – 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu.
  • Czwartek – 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • Piątek – 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.

9. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych. Zachęcam przy tej okazji do lektury prasy katolickiej.

10. Zakończyła się peregrynacja Figury św. Michała Archanioła w rodzinach naszej Parafii.

Ufam, że była to okazja do umocnienia i pogłębienia wiary, która łączy się z tym szczególnym nabożeństwem do św. Michała Archanioła. Zachęcam, aby trwać w tych wszystkich dobrych postanowieniach jakie zapisaliście w pamiątkowej księdze i nie ustawać w modlitwie do św. Michała Archanioła odmawiając ją również w domowym Kościele jakim jest każda rodzina. Powierzmy jeszcze raz Panu Bogu te wszystkie podziękowania i prośby, które zostały przez Was zapisane i nie zapisane w czasie tej peregrynacji:

11. Modlitwa do św. Michała Archanioła…