Ogłoszenia22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 sierpnia, 2020

1. Przeżywamy 22 niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na potrzeby parafialne. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele diecezjalne.

2. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

3. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.  Msza św. na rozpoczęcie – w szkole o godz. 800.

4. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

5. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek – pół godziny przed Mszą św.

Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

7. W sobotę zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa indywidualna w ciszy, okazja do spowiedzi św.), o 1730 różaniec wynagradzający, o 1800 Msza św.

8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz 800 zmiana tajemnic różańcowych.

9. W tym tygodniu patronuje nam:

• W czwartek – 3 IX – św. Grzegorz Wielki Papież i doktor Kościoła. Za Jego wstawiennictwem będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.

10. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały, dekorowały kościół. W piątek po wieczornej Mszy. św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

11. W sobotę o  godz: 1900 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

12. Zachęcam do nabywania czasopism religijnych „Gościa Niedzielnego” i  „Niedzieli”. Dla dzieci „ Promyczek Dobra” i Mały Gość Niedzielny”.

13. Intencje Mszy św.:

14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Irena Wilczyńska, pogrzeb odbędzie się jutro o godz: 1500. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu prosząc o radość życia wiecznego. Dobry Jezu…

15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.