Ogłoszenia23. NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 września, 2020

1. Przeżywamy 23. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Bóg zapłać za składkę z ubiegłej niedzieli na potrzeby parafii. Składka z przyszłej niedzieli, również pozostaje w parafii.

2. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Po  Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego, oraz nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W najbliższy piątek udamy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie z okazji trwającego Wielkiego Odpustu Maryjnego i 100-lecia Koronacji Obrazu. Wyjście o godz. 1500. Zachęcam do pielgrzymowania – w miarę możliwości – wszystkich parafian. W pielgrzymce biorą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania (kl. VII i VIII) w ramach pierwszego spotkania formacyjnego przed przyjęciem tego sakramentu. Osoby starsze, będą mogły dojechać autokarem. Odjazd spod kościoła o godz. 1700. Powrót z Zawady bezpośrednio po Mszy św. której w tym dniu będzie przewodniczył Bp. Stanisław Salaterki. Wszystkich pielgrzymów proszę o przestrzeganie wymagań związanych z koronawirusem ( maseczka, dezynfekcja, właściwa odległość). Szczegółowy program Tygodniowego Odpustu w Zawadzie jest zamieszczony w gablocie.

5. W sobotę o godz. 900 spotkanie ministrantów i lektorów.

6. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały, dekorowały kościół. W następnym tygodniu w sobotę po porannej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Roman Bem . Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu wypraszając szczęście wieczne w niebie. Dobry Jezu…

9. Modlitwa do św. Michała Archanioła.