Ogłoszenia24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13.09.2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 września, 2020

1. Dzisiejsza składka i w przyszłą niedziele przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, Również  na remont dachu.!

2. W piątek udaliśmy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie. Dziękuję wszystkim pielgrzymom za obecność, za prowadzone modlitwy i śpiew.

Dzisiaj główna uroczystość odpustowa 100 – lecia Koronacji Obrazy Matki Bożej.

3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia podobnie w niedzielę przed Mszą św. o godz. 1500.

4.  Za tydzień Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

5. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 10:00 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VII oraz ich rodziców. Podczas Mszy św. uczniowie otrzymają dzienniczek kandydata do bierzmowania.. Uczniowie uczęszczający do szkół poza parafią proszę, aby deklaracje kandydata do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odebrali dziś w zakrystii, a następnie wypełnione przynieśli na mszę w niedzielę.

6. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

7. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. W tym dniu zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawimy o godz. 1730  po Drodze Krzyżowej – Msza św.

8. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Ponadto w tygodniu patronują nam :

16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.

9. W sobotę 19 września, przypada ostatni dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na Mszę o godz: 700 zapraszam wszystkich czcicieli bł. ks. Jerzego

10. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz: 1000, zapraszam na spotkanie Zespół Synodalny.

11. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały, dekorowały kościół. W następnym tygodniu w sobotę po porannej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

12. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Modlitwa do św. Michała Archanioła.